АЛЕЯ СЛАВИ

2 вересня 2012 року, в рамках святкування Дня міста, біля центральної арки стадіону «Чорноморець» була відкрита Алея футбольної слави. В урочистій події взяли участь керівники міста та області, очільники комплексу та ветерани клубу. На алеї, розташованій перед західним входом на територію стадіону, були розміщені перші дванадцять пам’ятних зірок, на яких увічнили імена Ігоря Бєланова, Тимерлана Гусейнова, Віктора Прокопенка, Володимира Плоскіна, Ахмеда Алескерова, Семена Альтмана, Василя Москаленка, Анатолія Зубрицького, Юрія Заболотного, Леоніда Севастєєва, Костянтина Фурса. Ще одна іменна табличка присвячена «дванадцятому гравцю» – шанувальникам і вболівальникам ФК «Чорноморець». До кожної із зірок були виготовлені іменні сертифікати, два з яких – «дванадцятого гравця» і Костянтина Фурса (на жаль, не вдалося знайти його рідних) можна побачити в Музеї історії футболу, розташованому на території стадіону.

До прийняття рішення, чиї імена мають бути увічнені на перших дванадцяти зірках, долучили спортивну громадськість, журналістів, вболівальників клубу. Врахували також побажання одеситів, у яких була можливість висловити свою думку шляхом голосування на офіційному сайті ФК «Чорноморець». Іменну табличку на Алеї футбольної слави можуть отримати гравці, тренери, люди, які внесли значний внесок у розвиток футбольної команди «Чорноморець», а також ті, хто був нагороджений державними та спортивними нагородами або почесними спортивними званнями.

За рік – 1 вересня 2013 року – відбулася церемонія відкриття двох нових іменних табличок, присвячених Віктору Гришку (зіграв 239 матчів за «Чорноморець», був капітаном команди) і Ігорю Соколовському (провів у основному складі «Чорноморця» 138 Ігор, був тренером команди).

Напередодні старту весняної частини сезону, враховуючи численні прохання та звернення вболівальників клубу, відбулося відкриття двох нових іменних зірок. 19 лютого 2014 року були увічнені імена двох особистостей, які внесли значний внесок в історію розвитку нашого футболу, – Валерія Поркуяна (заслужений майстер спорту СРСР, бронзовий призер лондонського чемпіонату світу 1966 року, кращий бомбардир збірної СРСР) і Романа Григорчука (головний тренер ФК «Чорноморець», під його керівництвом «моряки» стали одним з лідерів українського чемпіонату, вийшли у фінал Кубка України).

14 вересня 2014 року відкрили нові іменні плити. Було прийнято рішення увічнити імена чотирьох людей, які зробили значний внесок в історію «Чорноморця». Іменні зірки на Алеї отримали Ілля Цимбалар (автор переможного голу «Чорноморця» у фіналі першого Кубка України), В’ячеслав Лещук (капітан «Чорноморця», був очільником команди і президентом ФК «Чорноморець»), Матвій Черкаський (10 років грав у професійний футбол, 15 років працював тренером «моряків», стояв біля витоків створення СДЮШОР ФК «Чорноморець»), Василь Іщак (зірка оборони «Чорноморця» 70-х — 80-х років, капітан команди).

14 вересня 2015 року, перед першим матчем, що проходив після святкування Дня міста, були відкриті нові зірки на Алеї футбольної слави «Чорноморця». Громадська рада прийняла рішення увічнити імена двох знаменитих футболістів: Леоніда Буряка ( зіграв у складі «Чорноморця» 56 ігор, забив 9 голів, потім став гравцем зоряного складу «Динамо», заслужений майстер спорту СРСР, Заслужений тренер України) і Володимира Нечаєва (в 1970-му дебютував «в основі» нашої команди, в 1974-му разом з «Чорноморцем» виграв бронзові нагороди чемпіонату СРСР, провів 285 офіційних матчів, забив 13 голів у складі «моряків»).

11 вересня 2016 року пройшла чергова урочиста церемонія відкриття 23-ої та 24-ої зірок. Іменні таблички отримали люди, які залишили слід в історії «Чорноморця»: Володимир Соколов (з 1972-го року працював масажистом «Чорноморця», з 2007-го — на посаді фізіотерапевта) і Віталій Серафімов (довгий час був одним з кураторів «Чорноморця» з боку керівних організацій, зробив значний внесок в успішне функціонування футбольної команди).

18 вересня 2017 року на Алеї футбольної слави заклали нові іменні таблички. Було прийнято рішення встановити почесні знаки Віктору Зубкову (майстер спорту СРСР, в 1967 році перейшов в одеський «Чорноморець», за дев’ять сезонів у складі «моряків» провів 284 матчі, забив 21 м’яч, в 1974-му завоював разом з командою «бронзу» чемпіонату СРСР) і Олександру Руге (вихованець одеського футболу, у 1952 році став чемпіоном України та Союзу у складі юнаків, відмовив усім столичним клубам, залишившись у рідній Одесі, провів більше ста матчів за команду «Металург», яка пізніше стала називатися «Харчовик», а з 1958 року — «Чорноморець»).

17 вересня 2018 року пройшло урочисте відкриття 27-ої зірки на Алеї футбольної слави стадіону «Чорноморець». На підставі думки вболівальників, журналістів та спортивної громадськості міста, пам’ятний знак встановили на честь Володимира Фінка (один з кращих форвардів в історії клубу, два десятиліття грав і працював у команді «моряків»).