ПІДГОТОВКА ПОЛЯ ДО ФУТБОЛЬНИХ МАТЧІВ

Футбольне поле стадіону «Чорноморець» – це майже вісім тисяч квадратних метрів натурального газону, який потребує постійного та безперервного догляду. Робота з підтримки гарного стану газону – щоденна та рутинна, але необхідна. Особливої уваги потребує газон після матчів – бутси футболісті залишають численні сліди на полі. Про те, яким чином здійснюється  догляд за полем розповів Леонід Сухотський – начальник агротехнічної служби стадіону.

Леоніде Миколайовичу, яким чином відбувається відновлення поля після матчів?

– Після кожного матчу проходять відновлювальні роботи: відбувається ремонт поля, підбір вибитої трави газонокосаркою. Зараз, у зв’язку з приходом весни, ми готуємося до посіву трави на полі.

– Ремонт поля – у чому він полягає?

– Після матчів на газоні залишаються пориви від взуття футболістів – працівники знаходять їх і зшивають. У разі появи залисин великого розміру, ми знаходимо вибиті місця і засіваємо їх насінням. В даний час здійснюється покіс трави, орація трактором, далі будемо засівати поле сіялкою.

– Доглядом за полем займаються не лише працівники, а й спеціальна техніка, яка саме?

– Так, з техніки є тракторна газонокосарка «Вікінг», трактор «Кіоті», плюс до трактора йде ще оратор, а також спеціалізована бочка-розприскувач хімікатів: від грибка, від різноманітних хвороб трави – ми додаємо необхідні засоби у бочку і обприскуємо поле. Організацією цього процесу займається агроном стадіону «Чорноморець» – він оцінює стан поля і дає вказівки якими саме добривами, хімікатами слід обробити газон.

– На початку весни були досить мінливі і нестабільні погодні умови, чи ускладнило це яким-небудь чином догляд за полем?

– Наприкінці лютого – на початку березня були морози: ми накривали поле, а також вмикали підігрів, аби поле не підмерзло. Коренева система була недостатньо розвинена, тому довелося подбати про підтримку необхідної для газону температури, щоб ми були готові до першого весняного матчу, який відбувся 5 березня 2021 року. Наше завдання було виконано –  готовність поля до гри відзначив тренер ФК «Чорноморець», подякував нам за хороший стан газону, незважаючи на об’єктивно нестабільні погодні умови.

 

Leave a Reply