«АРЕНА ЛЬВІВ» (ЛЬВІВ)

«Арена Львів» – футбольний стадіон у місті Львові, що відкрився 29 жовтня 2011 року. Спортивну споруду було побудовано спеціально до Чемпіонату Європи з футболу 2012 року і призначена вона для обслуговування спортивних і розважальних подій найвищого рівня. На «Арена Львів» відбулося три матчі фінальної частини Євро-2012.

Проект передбачав будівництво стадіону п’ятого покоління, одного з найсучасніших у Європі. Місткість стадіону — 34 915 місць, з яких приблизно 425 місць — для почесних гостей у VIP-зоні на третьому рівні (ресторан), 168 місць у зоні чотирнадцяти SKY-боксів (SKY-бокс вміщує 12 осіб) плюс президентський номер на 24 місця на четвертому рівні. Також під пандусом розташоване Фан-кафе на 400 місць. Всього львівський стадіон має чотири поверхи, перший з яких призначено для підземного паркінгу, два інші — для двоярусних трибун, VIP-сектора та інших допоміжних приміщень. Конструкція глядацьких місць створює максимальний ефект присутності вболівальників на стадіоні. Прекрасну видимість поля забезпечує відсутність «мертвих» зон і сучасне освітлення.

Стадіон відповідає усім функціональним вимогам УЄФА, у тому числі, вимогам до систем освітлення, озвучування, телекомунікацій, безпеки та доступу. Стадіон має два екрани – на північній і південній стороні. Центральний прохід на стадіоні обладнано таким чином, щоб там можна було розмістити заклади громадського харчування. Одночасно з цим він є важливою ланкою в системі безпеки, так як дозволяє швидко евакуювати глядачів.

Для людей з обмеженими можливостями передбачено кілька зон в секторах — по 50 місць, деякі з них розташовано в перших рядах. Підійматися на верхні сектори інваліди мають змогу спеціальними ліфтами.

Візитна картка стадіону — це оглядовість з глядацьких місць як верхнього, так і нижнього ярусів, оскільки конструкція трибун створює максимальний ефект присутності на полі. Всі сидіння розташовані під частково прозорим покриттям. У п’ятиповерховому адміністративному корпусі знаходиться ігрова зона (тренерські, роздягальні для гравців, кімнати арбітра і делегата матчу), прес-центр, конференц-зали, VIP-сектор, ресторан та комерційні площини.

Технічні характеристики:

– розмір поля: 105 * 68 м;

– загальна площа земельної ділянки: 243 226 кв. м;

– загальна кількість місць: 34 725;

– площа адміністративної будівлі: 16 100 кв. м;

– конференц-зали: 8;

– світлодіодні табло: 2*62 кв. м;

– кількість прожекторів у чаші стадіону: 288;

– кількість паркомісць: 2 500.