«ДНІПРО-АРЕНА» (ДНІПРО)

«Дніпро-Арена» — футбольний стадіон у місті Дніпро, урочиста церемонія відкриття якого відбулася 14 вересня 2008 року. Це домашня арена футбольного клубу «Дніпро-1», до 2019 року також була домашньою для футбольного клубу «Дніпро».

На початку 2000-х років керівництво ФК «Дніпро»  вирішило побудувати у Дніпропетровську новий сучасний стадіон. Його вирішили будувати на місці «Металурга», який було спеціально демонтовано у 2005 році. У 2007 році будівництво стадіону відвідали функціонери УЄФА, які розглядали заявку України та Польщі на проведення Євро-2012. Наприкінці 2008 року почала з’являтися інформація про те, що новий стадіон не відповідає нормам УЄФА для проведення матчів чемпіонатів Європи, в результаті чого «Дніпро-Арену» позбавили права проводити матчі Євро-2012, зробивши запасним стадіоном турніру.

12 вересня 2008 року стадіон було здано у експлуатацію, а 14 вересня відбулася урочиста церемонія відкриття. У церемонії взяв участь Президент України Віктор Ющенко, який зробив символічний перший удар по м’ячу.

З літа 2017 року на «Дніпро-Арені» проводить свої матчі новостворений клуб «Дніпро-1». Перший матч на стадіоні команда провела 9 липня 2017 року в рамках 1-го попереднього етапу Кубку України проти «Буковини» (5:0). 22 січня 2018 року ТОВ «Спортивний клуб Дніпро-1» підписав угоду, згідно якої він стає єдиним орендарем «Дніпро-Арени», тому ФК «Дніпро» повинен брати стадіон у суборенду у «Дніпро-1».

«Дніпро-Арена» розташована на осі північ-південь. Умовно стадіон можна розділити на «теплу» та «холодну» зони. Перша включає в себе південну, східну і північну трибуни, а також кілька секторів західної трибуни. На першому поверсі «теплої» зони розташовані роздягальні команд, службові та офісні приміщення, конференц-зал, ложа преси. Увесь другий поверх займає ресторан, відвідувачі якого можуть спостерігати за матчем як на трибуні-веранді, так і за столиком з екрану монітора. Поверхом вище розташовані ложі для VIP-гостей, а на 4-му поверсі — коментаторські кабіни.

Сидіння на трибунах класу люкс були виготовлені у Словаччині. По всьому периметру стадіону розташовані торгові точки, вбиральні. На проходах до трибун встановлено антиковзаюче покриття. Для людей з обмеженими можливостями обладнано спеціальний майданчик.

Технічні характеристики:

– кількість місць: 31 003;

– розміри поля: 105*70 м;

– освітлення: 1500 люкс;

– кількість прожекторів:176;

– ложа преси: 219 місць;

– ресторан: 560 місць;

– VIP-ложі: 292 місця;

– кількість місць на автостоянці: для бізнес-класу і VIP-персон на 95 авто; для спортсменів — на 4 автобуси і 41 автомобіль; для телебачення — на 3 автобуси; для преси — на 70 автомашин; для глядачів команди супротивника — на 12 автобусів і 10 автомобілів; для глядачів — на 110 автомобілів.