СТАДІОН «АВАНГАРД» (ЛУГАНСЬК)

«Авангард» – спортивний комплекс у Луганську, побудований у 1948 році. Домашня арена футбольного клубу «Зоря». В основному використовується для проведення футбольних матчів. На території стадіону знаходяться два поля з природним покриттям, гареве поле, а також два поля зі штучним покриттям.

До 2000 року стадіон належав виробничому об’єднанню «Луганськтепловоз». З лютого 2002 року «Авангард» перейшов у комунальну власність Луганської області. У 2003 році стадіон було реконструйовано. У березні 2011 року, після матчу «Зоря» — «Волинь» ФФУ заборонила проведення матчів Прем’єр-ліги на «Авангарді», зважаючи на незадовільний стан газону. У квітні 2011 року було розпочато роботи з заміни газону і встановлення сучасних систем дренажу, поливу і підігріву поля. Роботи було закінчено лише восени, через несвоєчасні вимоги ФФУ стелити натуральний газон, хоча спочатку роботи проводилися в розрахунку на штучний. У грудні 2011 року на стадіоні були встановлені нові прожектори, що забезпечують потужність освітлення 2000 люкс.

10 липня 2012 року стадіон приймав матч за Суперкубок України, в якому «Шахтар» впевнено обіграв земляків з «Металурга».

Після початку війни на сході України, стадіон опинився у власності невизнаної Луганської народної республіки (ЛНР). В даний час на ньому проводять навчально-тренувальні заняття вихованці СДЮСШОР з футболу, легкої атлетики, боротьби, фехтування, п’ятиборства і важкої атлетики.