НСК "ОЛИМПИЙСКИЙ" (КИЕВ)

НСК «ОЛІМПІЙСЬКИЙ» (КИЇВ)

Національний спортивний комплекс «Олімпійський» – головна спортивна та культурна арена України – це багатофункціональна споруда для проведення футбольних матчів, культурно-розважальних та інших масових заходів.

З моменту відкриття після останньої реконструкції в 2011 році, на стадіоні проведено понад 200 футбольних матчів в рамках Євро-2012, Ліги Європи, Ліги чемпіонів УЄФА, кваліфікації чемпіонату Європи і Кубка світу та української Прем’єр-Ліги.

26 травня 2018 року НСК «Олімпійський» приймав фінал Ліги Чемпіонів УЄФА. З червня 2018 року комплекс входить до переліку багатофункціональних арен УЄФА класу «Еліт». Тут відбулися успішні концерти популярних українських та світових музикантів, серед яких – Океан Ельзи, Мадонна, Red Hot Chili Peppers, Depesche Mode, Imagine Dragons, Enrique Iglesias, Monatik, KISS.

НСК «Олімпійський» має високий рівень безпеки і обладнаний сучасною системою відеоспостереження. Стюарди, які працюють на стадіоні під час масових заходів, пройшли навчальний курс УЄФА з безпеки. Стадіон ефективно співпрацює з державними органами безпеки та правопорядку. Під час матчів і масових заходів на стадіоні працює до 600 офіцерів безпеки і до 1000 стюардів. У разі виникнення надзвичайних ситуацій для повної евакуації стадіону потрібно всього 8 хвилин.

VIP-гостям стадіону пропонується 39 окремих Sky-боксів для комфортного перебування на арені. Кожен бокс оснащено власною кейтеринговою зоною і вбиральнею.

Технічні характеристики:

– загальна площа комплексу становить 16,88 га, зовнішній периметр – 2040 м, розмір поля – 105*68 м;

– дворівнева чаша стадіону, усередині якої розташовано 80 секторів, має залізобетонну конструкцію;

– загальна місткість стадіону: 70 050 тисяч глядачів (верхній ярус: 32 731 місць, нижній ярус: 37 319 місць), у тому числі:
а) 738 місць у VIP боксах;
б) 3546 місць у бізнес-зоні;

в) 150 місць для людей з інвалідністю;
г) 300 місць для ЗМІ (з можливістю розширення до 1500);

– стадіон забезпечений мембранним дахом, який покриває 100% глядацьких місць; два табло Engel Display призначені для відображення матеріалів з різних відеоджерел, графічної або текстової інформації під час подій, загальні розміри табло: 13,6*7,6 м;

– освітлювальна система складається з 608 прожекторів і працює в 7 режимах.

Рекорди НСК «Олімпійський»:

На стадіоні «Олімпійський» встановлено велику кількість рекордів, зафіксованих Національним реєстром рекордів України:

– найбільший герб створений за допомогою 3D-друку;

– найгучніше виконання гімну країни (98 dB);

– найбільша кількість одночасних підключень WI-FI мережі одного оператора;

– найбільша кількість відвідувачів футбольного матчу, що проводиться Лігою Європи;

– найбільша кількість рекордів у різних категоріях на футбольній арені;

– масові кардіо-інтервальні тренування;

– найбільший 3D-малюнок на горизонтальній площині;

– найбільша кількість відвідувачів сольного концерту;

– найдовший безперервний сеанс масажу.

21 березня 2001 року на стадіоні було встановлено рекорд відвідуваності матчів чемпіонатів України з футболу: у матчі «Динамо» (Київ) – «Шахтар» (Донецьк) було зафіксовано 73 950 глядачів.

19 березня 2015 року стадіон «Олімпійський» став найбільш відвідуваним стадіоном Ліги Європи, у цей день, у матчі 1/8 фіналу, київське «Динамо» грало проти англійського «Евертона», на матч прийшло 67 553 уболівальників.