СТАДІОН СКА (ЛЬВІВ)

Стадіон СКА – багатофункціональний стадіон у Львові, який належить Міністерству оборони України і входить до складу навчально-спортивної бази літніх видів спорту МО України. СКА було побудовано в 1950-х роках, відкрито – у 1967 році.

Наприкінці 1970-х – початку 1980-х було реконструйовано існуючі та побудовані нові спортивні об’єкти, які разом склали комплекс спортивного клубу Прикарпатського військового округу (так називався комплекс спочатку). Стадіон і відкритий басейн були доповнені новими приміщеннями, залом для спортивної стрільби, багатоборства, кінного спорту, критим велотреком. Автори проекту архітектор А.Гукович і інженер В. Крюков, а також група будівельників, були удостоєні за спорткомлекс ПрикВО Державної премії Ради Міністрів СРСР (1983 рік).

Стадіон був домашнім стадіоном футбольної команди СКА (Львів), яка існувала у 1949-1989 роках.

Зараз стадіон є третім після «Арени Львів» і «Україна» найбільшим футбольним стадіоном Львова. Свого часу тут виступали львівські футбольні команди «Карпати», СКА та «Львів». Зараз на СКА свої домашні ігри проводить молодіжна команда «Карпат» та клуб з американського футболу «Львівські Леви».

Стан стадіону на сьогодні аварійний або близький до такого. У футбол на арені грають вкрай рідко, легше потрапити на стадіон на спідвей.

До речі, тут було проведено фінал юніорського чемпіонату світу 1990 року, півфінал особистого чемпіонату Європи 2001 і 2003 років, фінал особистого чемпіонату Європи зі спідвею в 2008 і 2009 роках.