СТАДІОН «УКРАЇНА» (ЛЬВІВ)

Стадіон «Україна» – багатофункціональний стадіон з трав’яним покриттям, розташований у Львові. Є домашнім стадіоном футбольної команди «Карпати». Місткість понад 28 тисяч осіб (для футбольних матчів). Стадіон знаходиться в місцевості Снопків, поруч з територією снопківського парку.

У 1950-х роках на цьому місці ще працювали цегляні заводи, а в 1960-х роках було побудовано стадіон «Дружба» (архітектори Я.Назаркевич, Я. Порохнавець, л. Скорик, в. Блісюк) з первісною місткістю 45 тисяч глядачів, побутовими приміщеннями для спортсменів, відкритими спортивними майданчиками. Стадіон переіменовано в 1990-х роках в рамках загальної кампанії з перейменування, розгорнутої Львівською міською радою, потім реконструйовано в 1999 році, в результаті чого, було скорочено кількість глядацьких місць.

У 1992 році стадіон приймав фінальний матч першого чемпіонату України з футболу, в якому київське «Динамо» поступилося Сімферопольській «Таврії».

З початку 1990-х на стадіоні «Україна» функціонував найбільший у Львові Промтоварний ринок, який у 2001 році перенесли за межі стадіону на колишнє тренувальне футбольне поле.