СТАДІОН ПЕРШОГО ТРАВНЯ (ПХЕНЬЯНЬ, КНДР)

Будівництво найбільшого стадіону у світі було приурочено до Міжнародного свята 1 травня. І завершилося, як і було заплановано, у цей день, в 1989 році. Минуло вже більше тридцяти років, але досі цей стадіон залишається найбільшою за місткістю ареною світу (так як Страговський стадіон у Празі, розрахований на 220 000 глядачів, зараз використовується як тренувальна база, а не стадіон). Стадіон Першого Травня розташований на невеликому піщаному острові Нінадо в Пхеньяні (КНДР). Загальна площа 207 000 кв.м, розрахований на 114 000 глядачів. Всі місця сидячі і індивідуальні.

Стадіон було побудовано у 1989 році для проведення XIII фестивалю молоді та студентів. В даний час арена використовується для проведення домашніх футбольних матчів збірної КНДР, деяких легкоатлетичних змагань, але основне її призначення — масове свято «Аріран». Під час заходу арена перетворюється в одну велику сцену з величезною кількістю всіляких яскравих декорацій. Сюжетом для шоу стала історія двох закоханих, яким довелося розлучитися, так як юнак на ім’я Тиран пішов воювати за світле майбутнє країни.

Особливістю конструкції стадіону Першого Травня є шістнадцять арок, що утворюють кільце. Якщо поглянути на стадіон зверху, то він буде схожий на  квітку магнолії або парашут, що опустився на воду. Всі ці порівняння виникають через коло стадіону, розбитого на сектори. Пелюсткоподібний дах накриває трибуни і восьмиповерхова будівля стадіону.

Щорічно, починаючи з 2002 року, з серпня по жовтень на стадіоні проводяться масові музично-гімнастичні вистави, що прославляють боротьбу народу і армії за створення «могутньої і проквітаючої держави» і об’єднання Кореї. Кількість учасників може досягати півтори сотні тисяч чоловік, при цьому використовується величезна безліч яскравих і масивних декорацій, що перетворюють спортивну арену в суцільну сцену. Вистава в серпні 2007 року увійшла до Книги рекордів Гіннесса як наймасовіше шоу в історії.

Стадіон має різні приміщення для підготовки спортсменів, тренажерні зали, басейни, кухню, ресторан, сучасну двохсотметрову доріжку. Загальна площа гігантської споруди становить 207 тисяч кв.м, висота – 60 метрів, в ньому 8 поверхів і 10 підйомів між трибунами. Стадіон має 80 входів-виходів.