«АВСТРАЛІЯ» (СІДНЕЙ, АВСТРАЛІЯ)

Стадіон «Австралія», також відомий як ANZ Stadium – багатофункціональний стадіон, розташований в Сіднеї, Австралія. Побудований в 1996 році, як головна арена XXVII літніх Олімпійських ігор. На момент закінчення будівництва вміщував 110 000 глядачів і був самим містким стадіоном Австралії.

У 2003 році над стадіоном була зведена розсувна конструкція даху, це технічне рішення скоротило кількість місць до 83 500 при прямокутному розташуванні трибун і 81 500 при овальному розташуванні. Абсолютний глядацький рекорд було встановлено 1 жовтня 2000 року – церемонію закриття літніх Олімпійських ігор відвідало 114 714 осіб. Максимальне число глядачів на спортивному заході було зафіксовано 23 вересня 2000 року, в перший день легкоатлетичного олімпійського турніру на стадіоні зібралося 112 524 людини.

У 2002 році у зв’язку з фінансовими проблемами, пов’язаними з утриманням стадіону, адміністрація арени підписала спонсорський контракт з компанією Telstra, після чого арена стала іменуватися Telstra Stadium, в 2007 році було укладено новий контракт з компанією ANZ Bank, таким чином, стадіон почав іменуватися ANZ Stadium.

У 2003 році стадіон став місцем проведення фінального поєдинку чемпіонату світу з регбі, в якому збірна Англії в додатковий час переграла австралійців з рахунком 20:17. Досить часто стадіон є місцем проведення домашніх матчів національних збірних Австралії з крикету, регбі та футболу, нерідко використовується як концертний майданчик. Крім цього, на постійній основі є домашньою ареною двох регбійних, одного крикетного і одного футбольного (австралійський футбол) клубів.