СТАДІОН ІНДІЙСЬКОЇ МОЛОДІ (КАЛЬКУТТА, ІНДІЯ)

Стадіон індійської молоді (також Солт-Лейк-Стадіум) – найбільший в Індії мультиспортивний стадіон. Є другим у світі за місткістю і найбільшим на території Індійського субконтиненту. В даний час він в основному використовується для проведення змагань з футболу та легкої атлетики. Стадіон було відкрито у 1984 році, він здатний вмістити на трьох ярусах своїх трибун до 120000 глядачів. Загальна площа стадіону становить понад 309 тис. кв.м.

Розташований в Бхідганнагарі, приблизно в 7 км від центру Калькутти. Побудований у формі еліпса. Дах, що накриває трибуни, виготовлений з потужних труб, листів алюмінію та бетону. Стадіон оснащений двома електронними табло. Освітлення рівномірно розподілене для комфортного проведення змагань в нічний час. Також є спеціальне обладнання для проведення телетрансляцій.

Стадіон було урочисто відкрито у січні 1984 року. Характерними особливостями стадіону стали унікальна синтетична бігова доріжка, електронне табло, головне футбольне поле площею 105*70 м, спеціальні ліфти для особливо важливих персон, встановлені в VIP-секторах, конференц-зал, периферійне освітлення за допомогою прожекторів, розташованих уздовж трибун. Крім цього, на стадіоні обладнано коментаторські кабінки, спеціальні платформи для телекамер, ложа преси, ресторани і кімнати відпочинку, роздягальні для спортсменів, тренувальні поля для занять футболом, крикетом і кхо-кхо, волейбольні майданчики і невеликий гімнастичний зал. Стадіон має власну систему водопостачання та автономний дизельний генератор.

Крім спортивних змагань на стадіоні проводяться різного роду культурні заходи – танцювальні фестивалі, концерти популярних музичних виконавців. Футбол є основним видом спорту на цьому стадіоні.

Стадіон приймає домашні матчі місцевих футбольних клубів « Іст-Бенгал», «Мохун Баган» і «Мохаммедан», які є одними з найсильніших клубів усього індійського футболу. Традиційне калькуттське дербі між командами «Іст-Бенгал» і «Мохун Баган», також проводиться тут. На більшості таких матчів трибуни заповнюють галасливі натовпи фанатичних шанувальників обох команд (за традицією, вболівальники «Іст-Бенгал» святкують свої перемоги поїданням страв з місцевої риби, а прихильники «Мохун Баган» віддають перевагу у таких випадках креветкам).

Футбольна збірна Індії також зіграла чимало домашніх матчів на полі «Солт-Лейк-Стедіум», тут проводяться найбільш важливі матчі головних національних турнірів.