«МАРАКАНА» (РІО-ДЕ-ЖАНЕЙРО, БРАЗИЛІЯ)

«Маракана» – перший за місткістю футбольний стадіон Бразилії, у минулому – найбільший у світі. Офіційно стадіон носить ім’я журналіста Маріо Філью, ентузіаста будівництва супер арени, який доклав чимало зусиль для реалізації проекту. «Маракана» це домашня арена клубів «Фламенго» і «Флуміненсе», а також збірної Бразилії.

Раніше на «Маракані» був так званий «жерал» – стоячі місця за воротами і лавки (що дозволяло йому вміщати до 200 тисяч глядачів і вважатися найбільшим стадіоном світу), де розміщувалися найбідніші вболівальники. Вартість квитка – один долар – була чисто символічною, що дозволяло майже кожному бути присутнім на матчі улюбленої команди. «Жерал» вважався найдемократичнішим місцем на  «Маракані»  і став частиною бразильської футбольної культури. При реконструкції до чемпіонату світу-2014, у зв’язку з вимогами ФІФА про наявність тільки пронумерованих сидінь на стадіоні, «жерал» був скасований.

На стадіоні 296 вбиралень, 17 ліфтів, 12 ескалаторів, 60 кафе. Те, що відбувається на полі і трибунах висвітлюють 396 прожекторів і записують 360 відеокамер. Великі плани гравців можна бачити і з останніх рядів, на чотирьох електронних екранах розміром 100 кв.м. кожен.

Будівництво «Маракани», що отримала своє ім’я за назвою маленької річки, що протікає неподалік, почалося в 1948 році, в межах підготовки до чемпіонату світу 1950 року. Однак, повністю будівництво було завершено лише у 1965 році. Він став національним стадіоном Бразилії, хоча спочатку мав лише замінити старий клубний стадіон «Васко да Гама». Офіційне відкриття відбулося в червні 1950 року, коли тут пройшов матч збірних Ріо-де-Жанейро і Сан-Паулу  і перший гол був забитий знаменитим Діді. Як і «Гемпден Парк» в Глазго, «Маракана» встановила кілька рекордів по відвідуваності, деякі з яких не побиті й досі. У 1963 році матч національного чемпіонату («Фламенго» – «Флуміненсе») зібрав 177 656 уболівальників – рекорд відвідуваності для клубних турнірів.

Після реконструкції  «Маракана» втратила статус найбільшого стадіону Південної Америки і не входить навіть в топ-50 найбільших стадіонів світу. Станом на 2014 рік місткість «Маракани» становить 78 838 глядачів, проте на час чемпіонату світу кількість місць основної арени чемпіонату світу з футболу 2014 року була зменшена до 73 531 на вимогу ФІФА. Стадіон також отримав новий дах із пластику, що дозволило вкрити майже всі глядацькі місця. У 2016 році на «Маракані» пройшли церемонії відкриття і закриття літніх Олімпійських ігор і Паралімпійських ігор. Також на стадіоні були зіграні матчі футбольного турніру Олімпіади.