ДОГЛЯД ЗА ПОЛЕМ СТАДІОНУ «ЧОРНОМОРЕЦЬ»

В Одесі на стадіоні «Чорноморець» з аншлагом пройшов перший після майже двох років карантину концерт Дмитра Монатіка. Вже за кілька днів на стадіоні відбудеться концерт Макса Коржа. Про те, як у цей період здійснюється догляд за газоном, розповів начальник агротехнічної служби стадіону Леонід Сухотський.

– Леоніде Миколайовичу, розкажіть, в якому стані зараз знаходиться поле стадіону «Чорноморець»?

– Поле знаходиться в нормальному стані: напередодні концерту Монатіка, перед накриттям газону, агротехслужба стадіону провела усі необхідні заходи. Ми проорували газон, обробили його необхідними фунгіцидами. Відразу після концерту Монатіка, як тільки зняли покриття, ми насамперед «розчесали» поле спеціальною щіткою, підняли траву, ввімкнули полив, аби газон отримав всю необхідну вологу, проорували поле, дали йому повітря і обробили фунгіцидами від грибка.

Буквально вчора «постригли поле» і ще раз проорували. На даний момент трава знаходиться в задовільному стані – вночі була сильна злива, ми, звичайно ж, попередньо промоніторили прогнози, тому у терміновому порядку скосили поле, тобто дали йому повітря, щоб зійшов дренаж, вода. Сьогодні ми знову обробимо газон фунгіцидами від грибка, аби трава не отримала стресовий стан.

– На нас чекає новий футбольний сезон, наскільки поле готове до ігор?

– Поле, я думаю, буде готове до ігор: ще три-чотири покоси трави і можна з упевненістю говорити про те, що поле буде відновлено і перебуватиме в хорошому стані. Після концерту Макса Коржа ми будемо вносити спеціальні стимулятори росту, щоб трава швидше адаптувалася і росла.

– А як впливають на стан газону погодні умови?

– Коли стовпчики термометрів дуже підіймаються вгору, трава, природньо, отримує стресовий стан через спеку, важко росте. Найбільш оптимальні для газону пори року – це весна та осінь. Що стосується літа, ми з агрономом стадіону «Чорноморець»  виробили свою стратегію догляду за газоном – помірно поливаємо поле, вносимо усі необхідні добрива, щоб трава перебувала в хорошому стані.