ЧОМУ ФУТБОЛЬНЕ ПОЛЕ СМУГАСТЕ?

Кожен, хто хоча б раз відвідав футбольний матч напевно помічав, що поле під час гри не однотонне, а смугасте: чергуються смуги темно-зеленого і світло-зеленого кольорів. Є вболівальники, які знають розгадку цього «секрету», але є і ті, які висувають найнеймовірніші версії: аж до того, що перед кожним матчем футбольне поле фарбують у два різних відтінки зеленого.

Розгадка цього явища проста. Під час підготовки поля до матчу співробітники агротехнічної служби стрижуть траву газонокосаркою – адже згідно з регламентом ФІФА, довжина газону повинна бути не вище 3-3,5 см – після чого машина проходить по полю і спеціальним катком приминає траву в різних напрямках. А в результаті відбиття сонячного світла від кінчиків травинок, досягається ефект двох різних відтінків зеленого.

Для чого це робиться? Не для гарного візуального ефекту, як може здатися. Однакова ширина смуг допомагає арбітрам під час матчу: судді можуть точніше побачити положення гравців на полі під час будь-якого епізоду. Наприклад, визначити положення «поза грою» або розставити футболістів у стінку під час штрафних ударів.