НАЙ-НАЙ: ТОП П’ЯТЬ СТАДІОНІВ НАШОЇ ПЛАНЕТИ

Навряд чи знайдеться людина, яка хоча б один раз не відвідала футбольний матч. Відчуття від перегляду гри на стадіоні, непередавані емоції, атмосфера і масштаб події залишать після себе спогади надовго. Пропонуємо вашій увазі добірку п’яти найвідоміших стадіонів нашої планети.

Найбільший стадіон світу: «Стадіон Першого Травня» (КНДР, Пхеньян), Місткість 150 000 чоловік.

Дивно, але найбільший стадіон планети розташований ажніяк не у футбольній країні – Північній Кореї. За численними даними, саме він є найбільшим стадіоном світу і здатний вмістити 150 000 чоловік. Але слід зазначити, що це дані північнокорейських чиновників і цифра викликає величезну кількість суперечок.

Точно відомо, що Книга Рекордів Гіннеса зареєструвала понад сто тисяч відвідувачів на змаганнях зі спортивної гімнастики, які відбулися на стадіоні в 2007 році.

Основне призначення «Стадіону Першого Травня» далеко не спортивне: хоча на арені і проводяться домашні матчі збірної КНДР з футболу, головне призначення стадіону – це проведення масового свята «Аріранг».

У 2014 році стадіон було реконструйовано, точна місткість арени на даний момент невідома. До речі, Страговський стадіон (Прага) вміщує 250 000 чоловік, але так як на ньому не проводяться спортивні заходи, він не бере участі в подібних рейтингах.

Найбільш відвідуваний стадіон світу: «Маракана» (Бразилія, Ріо-де-Жанейро), місткість 78 838 чоловік.

«Маракана» за численними відгуками є практично найкращим стадіоном світу, на додаток до цього ще й розташований стадіон в одному з найкрасивіших міст світу.

Арену було побудовано спеціально до четвертого чемпіонату світу з футболу 1950 року, на «Маракані» відбувся фінальним матч між Бразилією і Уругваєм. Кількість вболівальників, які відвідали матч була дійсно приголомшливою: 199 850 осіб. Бразильці, до речі, тоді програли збірній Уругваю.

Бразилія – футбольна країна і цей вид спорту є сенсом життя для багатьох бразильців, тому навіть під час регіональних матчів стадіон збирає близько 90 000 уболівальників. Світовий офіційний рекорд по відвідуваності належить «Маракані»: в 1969 році подивитися на тисячний забитий гол Пеле прийшло 183 341 уболівальник.

Найдорожчий стадіон світу: «Вемблі» (Лондон, Великобританія), місткість 90 000 чоловік.

«Вемблі» є найдорожчим футбольним стадіоном на планеті. Арену було побудовано на місці старого стадіону «Вемблі». Будівництво «Нового Вемблі» тривало 4 роки, а кількість витрачених коштів склала 1,5 млрд доларів.

У 2021 році «Вемблі» був головним стадіоном Євро-2020, на його полі пройшли 8 матчів чемпіонату,у тому числі обидва півфінали та фінал.

Слід зазначити, що старий «Вемблі» був найбільш культовим стадіоном у світі: на ньому проводилися п’ять фіналів Кубка європейських чемпіонів, матчі літніх Олімпійських ігор 1948 року, Чемпіонат світу з футболу 1966 року, Чемпіонат Європи 1996 року. Крім того, на стадіоні проводилися численні концерти. Один з найвідоміших – «Live Aid» (13 липня 1985 року), в якому взяли участь «Status Quo», Девід Боуї, «Queen», Пол Маккартні, «The Who», «Dire Straits» та «U2».

Найвищий стадіон світу «Естадіо Ернандо Сілез» (Болівія, Ла-Пас), місткість 41 143 людини.

Стадіон «Естадіо Ернандо Сілез» розташований на висоті 3601 метр над рівнем моря і є одним з найбільш високо розташованих стадіонів світу, які приймають матчі професійних команд. Як жартують вболівальники: найкращий стадіон у світі, це не той, який має високий рейтинг, а той, який має свою атмосферу.

На 57-му конгресі ФІФА (2007 рік) було прийнято рішення про заборону проведення міжнародних матчів на стадіонах, розташованих на висоті понад 2500 метрів над рівнем моря. Це викликало величезну критику з боку представників футбольних кіл Болівії, Колумбії, Еквадору, Перу, Чилі та Мексики. Дієго Марадона назвав це рішення «абсурдним».

Невздовзі для «Естадіо Ернандо Сілез» було зроблено виняток, оскільки він має статус Національного стадіону.

Найгарніший стадіон світу: «Альянс Арена» (Німеччина, Мюнхен), місткість 75 000 чоловік.

«Альянс Арена» – домашня арена ФК «Баварія». Зовнішнє оздоблення стадіону виконане з наповнених повітрям етилфлуоретиленових подушок, завдяки чому він виглядає об’ємним, як надувний човен або автомобільна шина.

Під час клубних матчів з «Баварією» ці «подушки» підсвічуються червоним, а якщо грає збірна Німеччини – білим. Це єдиний стадіон в Європі, який здатний змінювати кольори, щоб відобразити, яка команда грає.