ПІДГОТОВКА ПОЛЯ ДО МАЙБУТНІХ МАТЧІВ: КОМЕНТАР ФАХІВЦЯ

Менше двох тижнів залишилося до чергового домашнього матчу ФК «Чорноморець»: 27 вересня «моряки» зіграють з ФК «Інгулець». Про те, як проходить підготовка газону до майбутнього матчу розповів Леонід Сухотський – начальник агротехнічної служби стадіону «Чорноморець» .

– За десять днів на стадіоні «Чорноморець» відбудеться домашній матч «моряків» з ФК «Інгулець», в якому стані зараз поле, чи готове воно до майбутньої гри?

– Поле вже готове до матчу з «Інгульцем», будемо сподіватися, що погода буде і надалі продовжувати нас радувати і стан поля буде чудовим. Ми засіяли 100 кілограм насіння Футура 3000 – це суміш класу преміум із сучасних сортів райграс. На стадіоні завжди сіємо саме це насіння – газон має гарне темно-зелене забарвлення, прекрасний вид, відмінно переносить спекотну погоду, крім того, досить посухостійкий. Це насіння дуже хороше, користуємося ними не лише ми, я знаю, що і на «Олімпійському» засівають газон цим насінням. Воно швидко сходить, стійке до вибивання, а також підходить до наших погодних умов.

Підсів був цілеспрямованим, тому що зазвичай ми засіваємо 300 кілограмів на все поле. Порадившись з агрономом, вирішили підсіяти центр поля. Це найпроблемніше місце: футболісти зазвичай найбільше вибивають саме центр поля від однієї бічної лінії до іншої, а це досить значна ділянка.

– Як часто коситься зараз поле?

– Зараз у нас досить тривала перерва між матчами, тому намагаємося косити газон не так часто, аби не травмувати його зайвий раз. Косимо поле десь раз на тиждень на висоту близько чотирьох сантиметрів. Також, згідно з нашим графіком, в понеділок і п’ятницю проходить профілактична обробка поля фунгіцидами і робиться підгодівля газону.

– А як часто поливається поля?

– Зараз поливаємо поле щодня так як вже зійшли нові сходи і їм для гарного росту потрібен вологий  ґрунт. У порівнянні з літом, звичайно ж, полив робимо не так часто: погода вже прохолодніша, тому поливаємо раз на день вранці о сьомій годині: 15-20 кубів води. Дивимося за станом поля, якщо поле не потребує поливу – ми пропускаємо.

– Як часто можна проводити матчі на полі?

– Є певні рекомендації: дозволяється проводити два матчі на тиждень. Зазвичай ігри не проходять так часто, найчастіше тиждень через тиждень. А ось зараз у нас вікно – дві гри виїзні.