ЯК З’ЯВИЛАСЯ НАЙЗНАМЕНИТІША ФУТБОЛЬНА КРИЧАЛКА

Кожному футбольному вболівальнику відома кричалка «Оле-Оле-Оле». Але мало хто знає її походження і те, що спочатку це була зовсім не футбольна речівка.

Жоден футбольний матч у всьому світі не обходиться без криків фанатів «Оле-Оле-Оле», коли емоції переповнюють і весь стадіон скандує на підтримку улюбленої команди. Існує кілька версій походження знаменитої фрази.

Згідно з однією з них, іспанське слово «olé» має арабське походження. У VIII столітті араби захопили Піренеї і почали повсюдно насаджувати іслам. В арабській мові «olé» означає «Клянусь Аллахом!» Але іспанці переінакшили це слово на свій манер і використовували його під час кориди, танців фламенко. Тепер цей вигук передає емоцію радості і буквально перекладається як: «Ми зробили це!».

За іншою версією, слово «olé» набуло популярності після того, як в 1982 році в іспанській газеті «La Vanguardia» була опублікована стаття про фінальний матч іспанської футбольної ліги. У ній говорилося про те, що після того, як як команда «Real Sosedad» була названа чемпіоном, фанати почали кричати: «Campeones, campeones, hobe, hobe, hobe». Це перекладається як «чемпіони, чемпіони, ми найкращі». Кричалка швидко поширилася по всій Іспанії і стала відома як «Oé, Oé, Oé».

Ще одна версія розповідає, що в 1985 році Grand Jojo записав трек для чемпіона Бельгії з футболу, в якому були використані слова «Olé, Olé, Olé». Відтоді кричалка стала популярною у футбольних уболівальників усього світу.

А ось у багатьох країнах Південної Америки речівка «Оле-Оле» навпаки изспользуется не для підтримки і захоплення улюбленою командою, а для того, щоб посміятися над футболістами.