ВЗИМКУ І ВЛІТКУ ОДНОГО КОЛЬОРУ: ДОГЛЯД ЗА ПОЛЕМ У МІЖСЕЗОННЯ

Зелений газон – такий же обов’язковий та незмінний атрибут стадіону, як  і трибуни чи футбольні ворота. З настанням осені та зими для агротехслужби починається стресовий час. Щоб трава залишалася зеленою, погоді доводиться протистояти щодня зусиллями багатьох людей та техніки.

12 грудня на стадіоні «Чорноморець» відбувся останній у цьому році футбольний матч. Наступна гра, згідно графіку УПЛ, пройде вже у лютому 2022 року. Тож зараз газон стадіону готують до зимівлі. Про те, які роботи проходять на стадіоні та як будуть доглядати за полем під час зимових негод розповів Леонід Сухотський – начальник агротехнічної служби стадіону «Чорноморець».

– Леоніде Миколайовичу, розкажіть, будь ласка, як буде здійснюватися догляд за полем у зимовий період?

– Згідно з графіком, 26 лютого у нас вже відбудеться перший у 2022 році матч. Зараз ми займаємося «консервацією» поля, готуємо його до зими. Під час останньої гри футболісти досить сильно пошкодили газон – тож займаємося ремонтом. Потім плануємо провести аерацію поля, наситити його повітрям та обробити фунгіцидами від грибка. А далі вже будемо відслідковувати погоду: якщо буде багато снігу, потрібно буде його прибирати, щоб трава мала змогу «дихати». А безпосередньо перед наступним матчем, якщо буде мінусова температура та морози, потрібно буде днів за десять до гри накрити газон та увімкнути підігрів поля.

– Чим небезпечні мінусові температури для газону?

– Якщо починаються сильні морози, але немає снігу – трава, її коренева система, починає замерзати. А якщо ж багато снігу і він довго лежатиме – понад 15 днів – то поле починає «задихатися» і трава може загинути. Тому за сильних снігопадів ми не даємо снігу довго лежати – прибираємо його, щоб трава «дихала» повітрям.

– Яка температура поля, коли воно накрите?

– Це залежить від температури повітря зовні. Якщо, наприклад, на вулиці буде -5, то на газоні буде +3,+4 . У нас є спеціальна тканина для накриття, яка тримає температуру до -5 градусів. Якщо ж нижче п’яти – тоді вже вмикаємо підігрів поля.

– Тобто, в період міжсезоння, узимку, у вас роботи не лише менше, але навіть більше, ніж завжди?

–Так, дається взнаки також і те, що Одеса розташована поряд із морем і сьогодні у нас може бути плюс, а назавтра вже снігопад. Тож будемо моніторити погоду та готувати газон стадіону до наступних матчів.